Yazarlar

Sektöre ilk adımını 2016 yılında Nazilli Havadis gazetesinde attı. Sonrasında, Manşet Aydın gazetesi, Aykiri.com.tr ve Dijitalgaste.com'da editör ve muhabir olarak görev aldı. Bir süre freelance gazetecilik de yaptı. 2022 yılında TGC Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Yarışması'nda "Anahtar kelimemiz 'medya etiği': Türkiye'de SEO haberciliğinin portresi" haberi ile ödüle layık görüldü. Halihazırda İstanbul Üniversitesi gazetecilik bölümünde eğitim almakta ve Gazete Stalk'ın genel yayın yönetmenliğini yapmaktadır.

Aydın'ın Nazilli ilçesinde dünyaya geldi. 2022 yılında Yeditepe Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Çeşitli sanat dergilerinde öykü ve fikir yazıları kaleme aldı. 2021 yılında Fanus Sanat Dergisi'nin genel yayın yönetmenliğini yaptı. Halihazırda Gazete Stalk'ta Kültür-Sanat editörü olarak içerik üretmeye devam ediyor.

1999 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. 2019 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Gazetecilik bölümünde lisans eğitimine başladı. Lisans eğitimi boyunca Medya Merkezi ve Çözüm İstanbul gibi projelerde görev aldı. Sonrasında Voice of America (VOA), Politics Today ile Medipol SABITA kurumlarında İngilizce metin yazarlığı ve editörlük yaptı. Halihazırda lisans öğrenimini sürdürmekte, Noon Dijital Reklam Ajansı’nda metin yazarı ve Gazete Stalk’ta editör olarak görev almaktadır.

1998 yılında Edirne’de dünyaya geldi. 2017 yılında Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazanan Ergunsü, bu yıl bölümünden mezun oldu. Eğitimine devam ederken Antalya Gündem gazetesi, Keşan Postası ve Kanal V gibi yerel yayın organlarında deneyim kazandı. Gazetecilik sektörünün yanı sıra Ajanimo ve Özel Kalem haber dergisinde editörlük de yaptı. Ergunsü, halihazırda Gazete Stalk’a içerik üretiyor ve serbest gazetecilik yaparak kariyerini sürdürüyor.