Yapay zeka botu ChatGPT analiz etti: Çekya maçı kaç kaç biter, A Milli Takım, EURO 2024’te hangi tura kadar ilerler?

Yapay zeka sohbet botu ChatGPT, A Milli Takım’ın EURO 2024 F Grubu son maçında Çekya ile karşılaşacağı maçın skorunu tahmin etti. Maçın 1-1’lik eşitlikle sonuçlanacağını öngören ChatGPT, Türkiye’nin çeyrek final, yarı final ve final turlarına yükselme olasılıklarını da hesapladı.

A Milli Takım, Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu son maçında 26 Haziran Çarşamba günü saat 22.00’de Çekya ile kozlarını paylaşacak.

Portekiz’e karşı alınan ağır mağlubiyete rağmen grupta 3 puanla ikinci sırada yer alan Türkiye, turnuvada avantajlı durumunu korumaya devam ediyor.

Milliler, Çekya karşısında alınacak puan veya puanlarla grubu ikinci tamamlamak veya en iyi üçüncülerden biri olarak son 16 turuna kalmak için mücadele edecek.

İki maçta yalnızca 1 puan alan Çekya ise tur umudunu sürdürebilmek için maça mutlak galibiyet parolasıyla çıkacak.

CHATGPT: ÇEKYA MAÇI BERABERE BİTER

Gazete Stalk, Çekya maçının skorunu ve A Milli Takım’ın turnuvada bir sonraki turlara yükselebilme ihtimalini ChatGPT’nin son sürümü GPT4 modeline sordu.

Türkiye-Çekya maçının skorunu tahmin etmek için Poisson dağılımı yöntemini kullanan ve Python hesaplaması yapan ChatGPT, karşılaşmanın 1-1’lik eşitlikle sonuçlanacağını öngördü.

ChatGPT gruptaki diğer maçta ise Portekiz’in Gürcistan karşısında 2-0 galip geleceği tahmininde bulundu.

“TÜRKİYE İKİNCİ BİTİRİR”

ChatGPT’nin tahminlerine göre F Grubu’nda tüm maçlar tamamlandığında oluşacak tablo şöyle:

1-Portekiz: 9 puan

2-Türkiye: 4 puan

3-Çekya: 2 puan

4-Gürcistan 1 puan

TÜRKİYE’NİN TUR İHTİMALLERİ

Öte yandan ChatGPT, Milli Takım’ın turnuva bir sonraki turlara yükselebilme ihtimallerini de değerlendirdi.

Hem Türkiye’nin hem de turnuvada mücadele eden diğer takımların form durumu ve kadro kalitelerini göz önünde bulunduran ChatGPT, Python hesaplaması ve çeşitli simülasyon yöntemleriyle ulaştığı şu verileri paylaştı:

Monte Carlo simülasyonu sonuçlarına göre, Türkiye’nin EURO 2024’teki ilerleme olasılıkları şu şekildedir:

Çeyrek finale yükselme olasılığı: %13.95

Yarı finale yükselme olasılığı: %4.68

Finale yükselme olasılığı: %1.14

Danimarka basınının dava edeceği sohbet robotu ChatGPT’ye sorduk: Telif ihlali yaptı mı, pişman mı?

Egehan Erkün

Gazeteciliğe ilk adımını Aydın’daki yerel gazetelerde çalışarak attı. Sonrasında ulusal yayın yapan internet gazeteleri Aykiri.com.tr ve Dijitalgaste.com’da editörlük yaptı. 32. TGC Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması'nda "Anahtar kelimemiz 'medya etiği': Türkiye'de SEO haberciliğinin portresi" haberi ile üstün başarı ödülüne layık görüldü. 33. TGC Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışmasında ise 'Haber-Haber Araştırma' ve 'İnternet Medya Sitesi' kategorilerinde iki ayrı birincilik ödülünün sahibi oldu. Halihazırda İstanbul Üniversitesi’nde gazetecilik eğitimi almakta ve Tele1.com.tr’de editörlük yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.